Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego Spółdzielnia

Grupa ODiTK to odpowiedź na zróżnicowane potrzeby Klientów. To grupa 5 podmiotów: firmy szkoleniowej - ODiTK Szkolenia, doradczej - ODiTK Consulting, realizującej projekty dofinanowane z Europejskiego Funduszu Społecznego - ODiTK Spółdzielnia, symulacje biznesowe - ODiTK Symulator Biznesu oraz Fundacja Edukacyjna ODiTK - oferująca szkolenia dla sektora MSP i administracji publicznej.

 

ODiTK to ponad 31 lat doświadczeń na rynku usług szkoleniowo – doradczych. Realizujemy zarówno szkolenia dedykowane, uwzględniające specyfikę i potrzeby firmy oraz indywidualny potencjał poszczególnych grup pracowniczych, jak i szkolenia otwarte z bardzo szerokiej tematyki.

Naszą misją jest służenie Klientom pomocą i wsparciem w rozwoju kadr menedżerskich. Uważamy to bowiem za podstawowy czynnik sukcesu w procesie budowy nowoczesnych przedsiębiorstw.W naszej pracy kierujemy się zasadami etyki. Jako największą wartość traktujemy zaufanie, którym obdarzyli nas nasi Klienci. A do tej pory zaufało nam ponad 1000 firm, w których zrealizowaliśmy blisko 10 000 programów szkoleniowych i doradczych. Było to możliwe głównie dzięki posiadaniu profesjonalnego zespołu trenerów - konsultantów, specjalistów i praktyków z różnych dziedzin, którzy nie tylko szkolą innych, ale także sami cały czas podnoszą swoje kwalifikacje.

Wysoki standard i użyteczność proponowanych przez nas szkoleń zostały docenione przez Klientów. W 2003 roku po raz kolejny z rzędu ODiTK otrzymał certyfikat Organizatora Szkoleń Najwyższej Jakości. Warto podkreślić, że jesteśmy w gronie nielicznych, którym udało się powtórzyć ten sukces. W tym samym roku realizowane przez nas szkolenia z Project Management otrzymały od Business Center Club i Urzędu  Komitetu Integracji Europejskiej Medal Europejski. Z kolei w 2001 roku w badaniach przeprowadzonych przez firmę badawczą Data Group, na próbie 100 średnich i dużych przedsiębiorstw, ODiTK został uznany za najlepszą firmę szkoleniową w kraju w dwóch prestiżowych kategoriach szkoleń: zarządzanie i jakość.

Prowadzimy także szeroką działalność na polu edukacji, współpracując z państwowymi i prywatnymi uczelniami w Polsce. Prowadzimy studia podyplomowe z zakresu Project Management, Finansów, Controllingu i Logistyki, a także wspieramy młodych ludzi oferując im staże w naszej firmie.     

 

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie jest najstarszą wyższą uczelnią artystyczną w Polsce. Powstała ona w roku 1818 i funkcjonowała pierwotnie jako Szkoła Rysunku i Malarstwa w ramach Oddziału Literatury Uniwersytetu Jagiellońskiego (założonego w roku 1364). Po usamodzielnieniu się w roku 1873 przyjęła ona miano Szkoły Sztuk Pięknych a jej dyrektorem został wybitny polski malarz historyczny Jan Matejko (1838 - 1893), obecny patron uczelni, który miał zasadnicze znaczenie w ukształtowaniu krakowskiego środowiska artystycznego i wykształcił wielu wybitnych uczniów. Po jego śmierci ważną rolę odegrał pierwszy rektor: Julian Fałat, wybitny malarz pejzażysta, zasłużony jako reformator uczelni, która za jego czasów uzyskała rangę szkoły wyższej i nazwę Akademii Sztuk Pięknych. W okresie, kiedy w sztuce europejskiej panował powszechnie modernizm, na wydziale malarstwa uczyli najwybitniejsi polscy artyści: Leon Wyczółkowski, Teodor Axentowicz, Stanisław Wyspiański, Jacek Malczewski, Jan Stanisławski, Józef Mehoffer a później po 1905 roku Józef Pankiewicz, Ferdynand Ruszczyc i Wojciech Weiss. Akademia stała się wówczas głównym centrum polskiego życia artystycznego. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości (1918) zorganizowany został Komitet Paryski (później Oddział krakowskiej Akademii w Paryżu), który miał wielki wpływ na rozwój i promocję sztuki polskiej, podejmowano też próby podziału uczelni na wydziały. Po II Wojnie Światowej istniały w Krakowie dwie wyższe uczelnie artystyczne. Po ich połączeniu w roku 1950 powstała Akademia Sztuk Plastycznych (od roku 1979 Akademia Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki). Uczelnia rozwijała się i rozwija nadal pod względem struktury, kadry, kierunków i metod kształcenia. Pozostaje ona wierna własnej wspaniałej tradycji a zarazem otwarta na wyzwania i potrzeby współczesności. Akademia Sztuk Pięknych kształci: malarzy, rzeźbiarzy, grafików, projektantów wnętrz oraz form przemysłowych, scenografów i konserwatorów wysokiej rangi, efektywnie współtworzy polską kulturę i promuje ją na całym świecie, wszędzie gdzie działają jej liczni absolwenci lub pracownicy i gdzie docierają ich dzieła.